Wiadomości z województw

Strona znajduje się w archiwum.

W garażu była kradziona toyota i marihuana

Data publikacji 05.05.2015

Skradzioną na terenie Warszawy toyotę yaris, kryminalni z Wołomina odnaleźli w Kobyłce. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem. Samochód z załączonym urządzeniem do zagłuszania sygnału GPS znajdował się z garażu należącym do 19-letniego Jakuba W. W tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli także marihuanę. 19-latek oraz 18-letni Adrian B. już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży toyoty. Ten pierwszy dodatkowo posiadania środków odurzających.

Kilka dni temu kryminalni z wołomińskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, ustalili, że znany im mężczyzna, mógł dokonać kolejnej kradzieży toyoty. Pojazd miał trafić do jego garażu w Kobyłce lub innych wynajmowanych przez niego pomieszczeń tzw. dziupli samochodowych, gdzie miał zostać zdemontowany na części.

Policjanci postanowili to sprawdzić. Podczas obserwacji wytypowanej posesji, zauważyli wjeżdżające tam osobowe renault, z którego wysiadły trzy osoby. Po chwili te same osoby wsiadły ponownie to samochodu i wyjechały z posesji, kierując się w stronę Marek. Już po chwili renault zostało zatrzymane do kontroli. W samochodzie znajdowała się młoda kobieta oraz dwóch mężczyzn, z których jeden, 19-latek, był w zainteresowaniu kryminalnych. Policjanci udali się z nimi do miejsca, które chwile wcześniej opuścili. Tam w garażu należącym do Jakuba W. policjanci zauważyli toyotę yaris z załączonym urządzeniem do zagłuszania sygnału GPS. Sprawdzenie pojazdu w policyjnej bazie wskazało, że został on skradziony na terenie warszawskiej Pragi Południe.

Przeszukanie pomieszczeń garażowych przyniosło kolejny zaskakujący wynik. Kryminalni odnaleźli zawinięty w folię albuminową susz roślinny. Badanie wykazało, że była to marihuana (8,4 grama). Jakub W., 18-letni Adrian B. i 22-latka trafili do wołomińskiej komendy. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona, mężczyźni umieszczeni w policyjnej celi. Odzyskana toyota została odholowana na policyjny parking.

Zebrany przez policjantów wydziału dochodzeniowo-śledczego wołomińskiej komendy materiał procesowy oraz posiadane przez kryminalnych informacje, pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem toyoty yaris, za co może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. 19-latek odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających.

(KSP / mo)

Powrót na górę strony
Polska Policja