Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w przestępczość samochodową

Data publikacji 13.05.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z KWP w Poznaniu, przy współpracy z biegłymi z dziedziny mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP i KMP w Poznaniu, zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w demontowaniu na części kradzionych samochodów. Wartość zabezpieczonego mienia to kilkaset tysięcy złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Podczas realizacji sprawy, 6 maja policjanci z KWP w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP sprawdzili trzy miejsca – dwa place na terenie Lubonia oraz magazyn na terenie giełdy samochodowej w Przeźmierowie. W trakcie wykonywanych czynności, w pierwszym z tych miejsc, kryminalni zabezpieczyli elementy zawieszenia od samochodów marki BMW X5 i X6. Jak się okazało, jeden z tych pojazdów został skradziony we Włoszech, drugi w Poznaniu. Dodatkowo zabezpieczono inne podzespoły i części karoserii od różnych rodzajów pojazdów. Do sprawy zatrzymano 55-letniego mieszkańca Poznania.

Następnie kryminalni pojechali na drugi plac należący do tej samej firmy, gdzie znaleźli i zabezpieczyli vw tourana ze zdemontowanym silnikiem, tapicerką i drzwiami, a także szereg części od samochodów różnych marek. Nad wszystkim pieczę sprawowali dwaj mężczyźni, którzy również zostali zatrzymali. Ciąg dalszy tej sprawy to wizyta na giełdzie samochodowej w Przeźmierowie, gdzie w jednym z boksów policjanci zabezpieczyli konsolę od audi Q7, poduszki powietrzne i sterowniki samochodowe.

Dzień później policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu razem z biegłym z Zakresu Mechanoskopii i Identyfikacji Pojazdów KMP pojechali do dwóch podpoznańskich miejscowości, gdzie w pomieszczeniach warsztatowych zabezpieczyli elementy kolejnych pojazdów takich jak audi Q7, audi A4, A6, vw passat oraz urządzenia elektroniczne ułatwiające kradzieże aut oraz audi Q7 skradzione w tym roku w Niemczech.

Wartość zabezpieczonego mienia to kilkaset tysięcy złotych. Zarzuty usłyszało 2 mężczyzn wobec których Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda zastosowała dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe w wysokości 30 i 50 tys. złotych.

Za paserstwo zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 15.01 MB)

Powrót na górę strony