Wiadomości z województw

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podejmując natychmiastową akcję reanimacyjną, uratowali życie dwóm mężczyznom

Data publikacji 23.05.2015

Natychmiastowa reakcja,opanowanie i determinacjawałbrzyskich policjantów pozwoliły uratować życie dwóm osobom. Jedna z nich, to kierowca, który dostał zawał, drugą zaś był mężczyzna na ulicy, u którego niewyczuwalne było tętno. W obu przypadkach funkcjonariusze prowadzili akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, która uratowała ludzkie życie. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podziękował funkcjonariuszom za wzorową postawę.

Post. Rafał Janczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu natychmiast zareagował widząc, że kierowca samochodu prawdopodobnie dostał zawał. W związku z zaistniałą sytuacją, nie czekając na wezwaną karetkę pogotowia, niezwłocznie rozpoczął akcję reanimacyjną wobec mężczyzny, którą prowadził do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził, że dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza 65 - latek przeżył. Mężczyzna, przewieziony do szpitala, poddany został intensywnej hospitalizacji.

Trzy dni później policjanci z Wydziału Prewencji wałbrzyskiej komendy zostali powiadomieni, że jakaś osoba, na jednej z ulic w dzielnicy Nowe Miasto, prawdopodobnie niszczy znak drogowy. Pod wskazany adres udali się st. post. Paweł Michoń, sierż. szt. Krystian Gruszczyński, mł. asp. Tomasz Sójko oraz sierż. Krzysztof Lachniuk. Policjanci jadąc na miejsce interwencji nie przypuszczali nawet, że za chwilę rozegra się tam walka o życie.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastali mężczyznę, u którego niewyczuwalne było już tętno.Po wezwaniu karetki pogotowia, policjanci błyskawicznie rozpoczęli trwającą kilka minut reanimację. Po przywróceniu mężczyźnie czynności życiowych, przekazali go w ręce ekipy ratunkowej. 23 – latek został przetransportowany do pobliskiego szpitala.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu podziękował funkcjonariuszom za wzorową postawę. Podkreślił, że ich opanowanie, determinacja i fachowość przyczyniły się w tym przypadku bezpośrednio do uratowania ludzkiego życia.

ab/kwp

Powrót na górę strony
Polska Policja