Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli blisko pół kilograma amfetaminy

Data publikacji 06.08.2015

Wczoraj policjanci z Kielc zatrzymali 54–letnią kobietę oraz 27–letniego mieszkańca miasta. Funkcjonariusze w ich mieszkaniu zabezpieczyli m.in. blisko pół kilograma prawdopodobnie amfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu przyglądali się działalności jednego z mieszańców Kielc. Wczoraj po południu stróże prawa weszli do jego mieszkania, gdzie podczas przeszukania ujawnili pół kilograma białego proszku, który wstępnie został zidentyfikowany jako amfetamina.

Dodatkowo w jednym z pomieszczeń zostały zabezpieczone dwa krzaki konopi indyjskich, trzy porcje suszu roślinnego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana, młynek do rozdrabniania narkotyków oraz trzy szklane lufki z zawartością tego samego suszu. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali 54-letnią kobietę i 27-letniego mieszkańca Kielc.

Teraz śledczy będą ustalać, do której z osób należą substancje odurzające oraz w jaki sposób weszła ona ich posiadanie. Zabezpieczone środki wystarczyłyby do odurzenia kilkuset osób, dlatego też ich właściciel musi się liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony