Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 13.10.2015

Policjanci z Komisariatu IV w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który przy użyciu noża kuchennego zadał kilka ciosów swojemu znajomemu z pracy.

Do zdarzenia doszło 8 października br. około godziny 15:30 w pomieszczeniach biurowych firmy informatycznej mającej siedzibę na Polesiu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas trwającego spotkania służbowego jeden z pracowników wyjął nóż kuchenny i rzucił się na współpracownika. Napastnik zadawał uderzenia w okolice szyi i twarzy. Na szczęście w pokoju przebywało kilku pracowników, którzy skutecznie obezwładnili atakującego.

27-latek, który dotychczas nie miał konfliktu z prawem został zatrzymany przez przybyłych na miejsce mundurowych. W rozmowie ze śledczymi nie umiał racjonalnie wytłumaczyć motywu swojego działania. W chwili interwencji był trzeźwy. Aktualny stan zdrowia pokrzywdzonego nie stanowi już zagrożenia dla jego życia. Podejrzany usłyszał prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa, za który kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

KWP w Łodzi / ig

Powrót na górę strony