Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany paser

Data publikacji 03.02.2016

Krakowscy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, zatrzymali pasera, u którego w dziupli znajdowały się części oraz podzespoły od skradzionych wcześniej pojazdów. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna prowadził na swojej posesji magazyn, przez który mogło się przewinąć nawet kilkadziesiąt skradzionych aut.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, zajmujący się kradzieżami samochodów, uzyskali informację o osobie, która mogła dokonywać kradzieży a także handlować częściami skradzionych pojazdów. Prowadzący sprawy kradzieży pojazdów sprawdzają m.in. giełdy motoryzacyjne oraz portale internetowe, gdzie mogą być oferowane do sprzedaży części i podzespoły wymontowane z takich aut.

W ostatnich tygodniach, na jednym z portali aukcyjnych prowadzonym przez wytypowaną osobę, policjanci natrafili na sterowniki do poduszek powietrznych z VW i Seata, które mogły pochodzić z kradzieży na terenie Krakowa. Ustalono, że sprzedający to 34-letni mieszkaniec Prądnika Białego, który prowadzi prywatną działalność gospodarczą handlując jak twierdzi "częściami samochodów sprowadzanymi z Anglii".

28 stycznia 2016 r. policjanci dokonali przeszukania posesji 34-latka. W pomieszczeniach gospodarczych, usytuowanych koło domu jednorodzinnego, natrafili na skład części samochodowych pochodzących z różnych pojazdów.

Mundurowi prowadząc dalsze czynności, w kolejnych dniach ujawnili m.in. sterownik oraz części karoseryjne pochodzące z  Seata Alhambry oraz VW Touarega, skradzione jakiś czas temu na terenie Krakowa, a także tył od samochodu marki VW Touareg z usuniętym nr identyfikacyjnym VIN. Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do badań laboratoryjnych.

Sprawca usłyszy zarzuty paserstwa ( art.291 KK ) oraz usuwania znaków identyfikacyjnych ( art.306 KK ).

Policjanci będą również ustalać inne osoby powiązane z tym procederem, m.in. złodziei dostarczających do dziupli pojazdy.

(KWP w Krakowie / ak)

Film Zatrzymany paser

Pobierz plik Zatrzymany paser (format mp4 - rozmiar 3.38 MB)

Powrót na górę strony