Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rywalizacja policyjnych ratowników

Data publikacji 06.05.2016

Eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wyłoniły zwycięzców. Czołowe miejsce zajęła drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce wywalczyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Trzecie przyznano patrolowi z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Wczoraj w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do IV Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji ratowników brały udział patrole reprezentujące komendy miejskie i powiatowe województwa podkarpackiego oraz Oddział Prewencji Policji.

Zawody rozpoczęły się od testu pisemnego. Policjanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy z zawodników miał odpowiedzieć na 30 pytań.

Kolejna konkurencja była bardziej widowiskowa, policyjne pary musiały przeprowadzić interwencję połączoną z udzielaniem pierwszej pomocy. Ratowali ofiarę wypadku drogowego – pieszego potrąconego przez samochód. Sędziowie przyznawali punkty za to, czy policjanci właściwie ocenili zdarzenie, czy prawidłowo zabezpieczyli miejsce wypadku i czy zapewnili bezpieczeństwo rannej osobie. Oceniane było też badanie funkcji życiowych ofiary wypadku, skuteczne prowadzenie resuscytacji i postępowanie po ewentualnym przywróceniu czynności życiowych.

Suma punktów zdobytych w konkurencjach zdecydowała o ostatecznych wynikach tej rywalizacji. Miejsce I zajęli sierż. szt. Renata Czyjt i sierż. szt. Wojciech Grodzki reprezentujący Komendę Miejską Policji w Rzeszowie. II miejsce wywalczyli st. post.Robert Magoła i post. Łukasz Dorocicz z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Na III miejscu uplasował się patrol z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych w składzie mł. asp. Mariusz Grela i sierż. Damian Heichel.

Nagrody, dyplomy i puchary najlepszym parom w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie wręczył mł. insp. Tadeusz Szymanek Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Gratulacje i podziękowanie za udział w turnieju złożył również nadkom. Mariusz Paliński z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Rzeszowie.

Najlepsi policyjni ratownicy będą reprezentować województwo podkarpackie na zawodach ogólnopolskich.

(KWP Rzeszów / mm)

  • policjanci ruchu drogowego udzielają pomocy poszkodowanemu w wypadku - zawody
  • policjanci prewencji podczas zawodów udzielają pomocy poszkodowanemu
  • zwycięzcy zawodów z dyplomami
Powrót na górę strony