Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzeszów - Odpowie za posiadanie nielegalnych papierosów

Data publikacji 11.06.2016

Jarosławscy policjanci i inspektorzy kontroli skarbowej z Rzeszowa ujawnili i zabezpieczyli 6613 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 51-letni mieszkaniec Jarosławia w wynajętym mieszkaniu i swoim samochodzie posiadał nielegalne papierosy, a także 93 litry alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzuty. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 5 tyś. zł.

Jarosławscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z pracownikami wydziału realizacyjnego Urzędu Kontroli Skarbowej w Rzeszowie, w ramach współdziałania, zatrzymali w czwartek 51-letniego mieszkańca Jarosławia. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę w okolicach jednego z samoobsługowych sklepów.

Mężczyzna w zaparkowanym obok audi 80 miał nielegalne wyroby tytoniowe. Podczas kontroli tego pojazdu funkcjonariusze zabezpieczyli 90 paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Policjanci i inspektorzy kontroli skarbowej ustalili miejsca, w których 51-latek przechowywał większe ilości nielegalnych wyrobów.

Na terenie jednego z osiedli, w wynajętym mieszkaniu i piwnicy ukrył  papierosy. Tam funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 6523 paczek papierosów, wyroby spirytusowe, a także alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości ponad 94 litrów. Grupa realizacyjna sprawdziła także samochody należące do mieszkańca Jarosławia. Uszczuplenie należności skarbu państwa z tytułu nielegalnego wprowadzenia łącznie 6613 paczek papierosów na terytorium Polski wynosi ponad 110 tys. zł. W przypadku nielegalnego alkoholu ta kwota opiewa na blisko 4 tys. zł.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili 51-latkowi zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, w ilości wskazującej na ich przeznaczenie do działalności handlowej. Za ten czyn mężczyźnie grozi kara m.in. wysokiej grzywny.

Policjanci zawnioskowali do prokuratury o zastosowanie wobec sprawcy poręczenia majątkowego w kwocie 5 tys. zł. Prokurator przychylił się do tego wniosku.

KWP Rzeszów / KGP ar

Powrót na górę strony