Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant po służbie zapobiegł tragedii

Data publikacji 15.02.2018

Wracający po służbie policjant z wrocławskiego komisariatu na Ołbinie, przejeżdżając przez jedną z miejscowości w powiecie oleśnickim, zauważył płomienie wydobywające się z komina jednego z domów wielorodzinnych. Funkcjonariusz zareagował błyskawicznie. Szybko i bezpiecznie ewakuował mieszkańców. Prawdopodobnie jego działania zapobiegły tragedii.

Pracujący na co dzień jako dyżurny, a wracający z pracy po służbie do domu, funkcjonariusz z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin, zauważył płomienie wydobywające się z komina jednego z domów wielorodzinnych.

Podejrzewając, że zapaliła się sadza w kominie wolno stojącego budynku, zareagował natychmiast. Funkcjonariusz w pierwszej kolejności zawiadomił straż pożarną, a następnie nie czekając, wbiegł do budynku i zaalarmował mieszkańców o niebezpieczeństwie.

Dzięki szybko przeprowadzonej przez niego akcji, wszyscy bezpiecznie opuścili swoje lokale. Wrocławski policjant pomógł również opanować sytuację, wyłączając wspólnie z jednym z lokatorów piec i jego nawiew, co zapobiegło rozprzestrzenianiu się ognia i sadzy.

Chwilę po tym na miejscu pojawiły się służby ratownicze, które zgodnie oceniły, że szybkie i zdecydowane działanie policjanta zapobiegło tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony