Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozwijaj pasje w mundurze – Policja daje taką możliwość

Data publikacji 31.03.2023

Mundur fascynował ich niemalże od zawsze. Ale zanim założyli policyjny uniform oddali się swoim pasjom. Dziś asp. Joanna Demska i st. sierż. Marcin Mucha łączą służbę ze swoimi zainteresowaniami i na każdym kroku zachęcają innych, aby poszli w ich ślady. Pasja nauczyła ich dyscypliny oraz samodoskonalenia. Jeśli czujesz chęć niesienia pomocy innym oraz służby na rzecz społeczeństwa - jesteś idealnym kandydatem, aby wstąpić w szeregi naszej formacji. Rozwijaj pasje, potem to one będą rozwijać Ciebie.

Każdego dnia zakładają policyjny mundur i z oddaniem wypełniają złożone niegdyś obietnice wypowiedziane wraz ze słowami roty ślubowania. Choć czynności służbowe wykonują w różnych pionach, to zawsze w służbie na rzecz społeczeństwa. Ścigają przestępców, sprawców wykroczeń i dbają o ład i porządek, aby mieszkańcy Strzelina czuli się bezpiecznie. Policjantów łączy nie tylko wspólny cel, chęć pomagania innym, ale też wyjątkowość, która znajduje odzwierciedlenie w tak różnorodnych pasjach.

Asp. Joanna Demska na co dzień jest asystentem do spraw nieletnich. Do jej podstawowych obowiązków należy kontakt z placówkami oświatowymi na terenie powiatu strzelińskiego, w tym szeroko rozumiana profilaktyka społeczna. Jednak nasza koleżanka już od kilku lat jest certyfikowaną instruktorką szkolenia psów. Asp. Joanna Demska z właściwą dla siebie aktywnością poszukuje wartościowej wiedzy naukowej i praktycznej w dziedzinie psich emocji. Laureatka wielu konkursów i wystaw. Wspólnie ze swoim psem rasy owczarek belgijski Malinois o imieniu Triss, trenują sport kynologiczny IGP - posłuszeństwo sportowe, obrona sportowa przewodnika oraz tropienie sportowe.

St. sierż. Marcin Mucha na co dzień jest asystentem do spraw organizacji służby i do jego obowiązków należy koordynacja pracy poszczególnych komórek Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Nasz kolega swoją przygodę z aktywnością fizyczną zaczynał od sportów siłowych. Po kilku latach zaczął aktywnie spędzać czas na bieżni, co zaowocowało sporą ilością odznaczeń, pucharów oraz wyróżnień. Ostatnim osiągnięciem Marcina było zajęcie I miejsca w półmaratonie Ślężańskim, który odbył się 25 marca 2023 roku, w grupie funkcjonariuszy Policji w kategorii M-20.

Jeśli podobnie, jak naszych policjantów, wyróżnia Cię coś szczególnego, a czujesz, że chciałbyś wstąpić w nasze szeregi - nie zwlekaj i zrób to już dziś! Będziesz mógł pielęgnować swoje pasje i liczyć na ciekawą pracę, gwarantującą m.in. stałe warunki zatrudnienia, możliwość rozwoju zawodowego, szeroki system szkoleń czy rozbudowany pakiet socjalny.

„Rozwijaj pasje, potem to one będą rozwijać Ciebie.”

Przypominamy, że Komendant Główny Policji wyznaczył następujące terminy przyjęć do Policji: 5 maja 2023 roku, 3 lipca 2023 roku, 23 sierpnia 2023 roku, 27 października 2023 roku oraz 28 grudnia 2023 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie dolnośląskiej Policji w zakładce PRACA-SŁUŻBA W POLICJI.

(KWP we Wrocławiu / po)

Powrót na górę strony