Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie wyłudzenia pożyczki

Stołeczni policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o usiłowanie oszustwa. Mężczyźni, współpracując ze sobą, usiłowali wyłudzić z banku pożyczkę - prawie 60 tys. złotych. Podczas zatrzymania jeden z mężczyzn podawał policjantom nieprawdziwe dane osobowe. Po sprawdzeniu danych mężczyzny, okazało się że 29-latek jest poszukiwany listem gończym. Piotr M., Tomasz P. i Dariusz L. usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa.

Funkcjonariusze wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji, prowadząc działania operacyjne, zdobyli informację o osobach, które na podstawie sfałszowanego zaświadczenia miały ubiegać się w banku o pożyczkę gotówkową - prawie 60 tys. złotych. Policjanci natychmiast zaczęli działać i - tuż przed podpisaniem i wydaniem gotówki - zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie oszustwa. Podczas zatrzymania jeden z mężczyzn podawał policjantom nieprawdziwe dane osobowe. Funkcjonariusze nie dali się jednak wprowadzić w błąd i po sprawdzeniu prawdziwych danych 29-latka, okazało się że jest on poszukiwany listem gończym. 25-, 29- oraz 44-latek zostali osadzeni w policyjnej celi.

Dalsze czynności w tej sprawie wykonali dochodzeniowcy, którzy zebrali materiał procesowy, który pozwolił na przedstawienie Piotrowi M., Tomaszowi P. i Dariuszowi L. zarzutu usiłowania oszustwa. Współpraca z prokuratorem doprowadziła do zastosowania przez sąd wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony