Wiadomości z województw

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 28.03.2013

W wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, Centralnego Biura Śledczego i Straży Granicznej mundurowi przejęli blisko kilogram amfetaminy, 33 gramy marihuany, 10 gramów haszyszu oraz ujawnili około 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy i nielegalnie posiadaną amunicję.

Późnym wieczorem w trakcie wspólnych działań do trzech mieszkań na ul. Nowodzielskiej w Kuźnicy wkroczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, CBŚ i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało bowiem, że już od pewnego czasu na tamtejszy rynek zaczęły trafiać znaczne ilości środków odurzających i nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że najprawdopodobniej stoi za tym 49-letnia mieszkanka Kuźnicy i powiązane z nią osoby, których mieszkania zostały przeszukane w miniony wtorek. W mieszkaniu 49-latki mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram amfetaminy, 33 gramy marihuany, 10 gramów haszyszu. W kolejnych dwóch lokalach przy tej samej ulicy, w których mieszkali 23-letni mężczyzna i 48-letnia kobieta odnalezione zostało blisko 600 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 9 sztuk nielegalnie posiadanej amunicji wojskowej. Obydwoje odpowiedzą za to przed sądem – 48-latka za posiadane amunicji bez wymaganego zezwolenia, zaś 23-latek za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. 49-latka, u której odnalezione zostały narkotyki dzisiaj zostanie doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Sokółce.

Jaka była skala przestępczej działalności kobiety, oraz skąd pochodziły i do kogo miały trafić zabezpieczone środki odurzające, szczegółowo wyjaśniają teraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Niewykluczone są również kolejne zatrzymania w tej sprawie.

(KWP w Białymstoku / pt)

Powrót na górę strony