Wiadomości z województw

Strona znajduje się w archiwum.

Tytoń bez akcyzy

Data publikacji 24.03.2014

Policjanci z Torunia podczas kontroli samochodu znaleźli blisko 25 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Podróżujący autem 23-latek i 45-latka zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Oboje usłyszeli już zarzuty. Policjanci ustalają również, czy zabezpieczone na terenie gospodarstwa należącego do kobiety kolejne 194 kg suszu tytoniu to dodatkowe straty w Skarbie Państwa.

W piątek (21.03.14) około 11:00 policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy w Papowie Toruńskim zatrzymali do kontroli forda ka. Okazało się, że  podróżujący samochodem 23-latek i 45-latka przewozili nim blisko 25 kg sprasowanych liści tytoniu bez polskich znaków skarbowych. Tym samym podejrzani narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 11 tys. zł. z tytułu nieodprowadzonego podatku.

To dało funkcjonariuszom podstawę do przeszukania gospodarstwa rolnego należącego do kobiety. Tam policjanci znaleźli kolejne 194 kg suszu tytoniowego. Jeśli okaże się, że zabezpieczony towar był nielegalny to straty Skarbu Państwa wyniosą ponad 100 tys. złotych. 45-latka już usłyszała zarzut sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, a 23-latek tzw. paserstwa akcyzowego.

Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, kobiecie do 2. Oboje mogą spodziewać się także wysokiej grzywny.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja