Wiadomości z województw

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani włamywacze i odzyskana skradziona biżuteria

Data publikacji 26.03.2014

Trzy osoby zatrzymane i odzyskana skradziona biżuteria - to efekt działań podjętych przez policjantów z powiatu średzkiego i kilku innych jednostek powiatowych z Dolnego Śląska. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu w związku z włamaniem do mieszkania i kradzieżą kosztowności. Skradzioną biżuterię funkcjonariusze odzyskali w całości. Sprawcy po włamaniu ukryli ją w… podeszwie buta oraz pod stertą liści przy drodze, którą uciekali.

Podczas działań prowadzonych przez policjantów z kilku powiatów zatrzymane zostały trzy osoby w związku z włamaniem do mieszkania i kradzieżą kosztowności wartych 5 tys. złotych. Do zdarzenia doszło 20 marca br. Po godzinie 15.00 oficer dyżurny w Środzie Śląskiej został powiadomiony o włamaniu do mieszkania w jednej z miejscowości na terenie gminy Udanin i kradzieży złotej biżuterii. Sprawcy z miejsca zdarzenia mieli odjechać samochodem marki "BMW".

Na podstawie zgromadzonych informacji i ustaleń średzkich policjantów, oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zdecydował o natychmiastowej blokadzie dróg na terenach jednostek ościennych i wystawieniu posterunków. Efektem wspólnych działań było zatrzymanie poszukiwanego pojazdu oraz trzech osób, podejrzewanych o włamanie i kradzież biżuterii. Jeszcze tego samego dnia wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu w średzkiej komendzie.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili przebieg zdarzenia, a także miejsce ukrycia skradzionej biżuterii. Jak się okazało, 71-letnia kobieta, wspólnie ze swoim 42-letnim konkubentem i jego synem, przyjechali na teren powiatu średzkiego, by sprzedać ubrania i pościel. W jednej z miejscowości na terenie gminy Udanin kobieta weszła do domu wielorodzinnego i przez nikogo nie niepokojona otworzyła drzwi do mieszkania.

Wykorzystując nieobecność właścicieli, z szafy ubraniowej zabrała metalowe pudełko ze złotą biżuterią, a następnie wspólnie z towarzyszami odjechała. Sprawczyni część łupu schowała w… podeszwie buta, a część wspólnie z konkubentem ukryła pod stertą liści przy drodze, którą uciekali. Jeszcze tego samego dnia, w wyniku prowadzonych działań, sprawcy zostali zatrzymani na terenie powiatu świdnickiego.

Średzcy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego postawili 71-letniej mieszkance Kamiennej Góry zarzut włamania i kradzieży, natomiast jej konkubent, za pomoc w ukryciu przedmiotów pochodzących z przestępstwa, usłyszał zarzut paserstwa. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzioną biżuterię, która wróciła do właścicieli.

Przypomnijmy, że za włamanie i kradzież grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Paserstwo zagrożone jest natomiast karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja