Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uzbrojony w wiatrówkę 45-latek strzelał do ludzi. Obezwładnili go policjanci
Dwa zarzuty popełnienia przestępstw usłyszał 45-latek, który kilka dni temu strzelał do ludzi i celował do interweniujących policjantów z wiatrówki pneumatycznej. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Łaskarzewa. Reakcja funkcjonariuszy na agresywne zachowanie mężczyzny być może zapobiegła tragedii. Za narażenie ludzi na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz za zmuszanie groźbą policjantów do zaniechania czynności służbowej 45-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
18.01.2025 Radom -
Zatrzymanie i ekstradycja 3 poszukiwanych namierzonych przez lubelskich "Łowców Głów"!
Kolejny sukces lubelskich Łowców Głów! Tym razem „Poszukiwacze” namierzyli, doprowadzili do zatrzymania i ekstradycji 3 przestępców, którzy ukrywali się w Niemczech. To 42-latek, który napadł na kantor i hurtownię wędlin. Ma też na koncie nielegalne posiadanie broni palnej, przemyt narkotyków i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją i sprzedażą papierosów. Z kolei 28-latek to sprawca wypadku drogowego, który uciekł z miejsca będąc pod wpływem alkoholu oraz oskarżony o przestępstwa seksualne z udziałem osoby małoletniej. Zatrzymany zaś 37-latek poszukiwany był za szereg sklepowych kradzieży oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
18.01.2025 Lublin -
Taksówkarz przewoził pasażerów mając 2,4 promila alkoholu. Został zatrzymany przez koszalińską drogówkę!
Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę taksówki. Okazało się, że 43- letni mężczyzna mając 2,4 promile alkoholu w organizmie wykonywał usługi transportowe i przewoził pasażerów. Kierujący już stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
18.01.2025 Szczecin -
Gotowi do zapewnienia bezpieczeństwa
Objęcie przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej stanowi dla służby kontrterrorystycznej ogromne wyzwanie w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa. Zważywszy na rangę i czas trwania tego wydarzenia utrzymanie najwyższego poziomu gotowości to priorytet każdej profesjonalnej służby stojącej na straży porządku publicznego i bezpieczeństwa kraju. W tym celu w minionym roku przeprowadzono szereg ćwiczeń zgrywających i warsztatów. Przykładem takich przedsięwzięć były np. ćwiczenia zorganizowane na terenie PGE Narodowy, w których wzięli udział kontrterroryści z: Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Białegostoku, Kielc, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Radomia i Warszawy.
18.01.2025 KGP -
Pomagamy i Chronimy! Policjanci uratowali życie mężczyzny
Policyjna służba to nie tylko zatrzymywanie przestępców i ściganie piratów drogowych. Niejednokrotnie mundurowi interweniują też w sytuacjach, gdzie bezpośrednio zagrożone jest ludzkie życie i udzielają pomocy potrzebującym. Z taką interwencją zmierzyli się policjanci katowickiej patrolówki sierż.szt. Sebastian Mrożek i st.post. Rafał Dyrcz.
18.01.2025 Katowice