Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Areszt za handel substancjami psychoaktywnymi
Policjanci zatrzymali 40- letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego, który najprawdopodobniej odpowie za handel i wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia oraz za posiadanie środków psychoaktywnych, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukania zajmowanych przez 40 – latka pomieszczeń kryminalni znaleźli dilerki z substancją o nieustalonym ostatecznie składzie chemicznym. Wstępne badania wykazały, że substancja ta zawiera metamfetaminę.
05.08.2018 Łódź -
Uczestnicy Pol`and`rock ruszają do domów. W bezpiecznych powrotach pomagają niestrudzeni policjanci
Część koncertowa festiwalu Pol’And’Rock dobiegła końca. Uczestnicy tej imprezy zmierzają na dworce, parkingi i drogi wyjazdowe. Dlatego policjanci wciąż pełnią służbę na swych posterunkach, pomagając bezpiecznie opuścić Kostrzyn nad Odrą. To nie koniec ciężkiej pracy, za którą już dziękuje wielu tu obecnych.
05.08.2018 Gorzów Wlkp. -
Sztab dowódcy operacji policyjnej "Kostrzyn 2018"
1541 policjantów zabezpiecza tegoroczny „Pol'And'Rock”. Koordynacja i zarządzanie tak licznymi policyjnymi siłami wymaga fachowej wiedzy i narzędzi, które pomogą ją sprawnie wykorzystać. Centrum takie na czas festiwalu od lat mieści się w kostrzyńskim Komisariacie. To stąd wychodzą dyspozycje, wskazówki i polecenia do dowódców poszczególnych odcinków, a później już do samych funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo miłośników koncertów.
05.08.2018 Gorzów Wlkp. -
Praca policjantów podczas festiwalu w Kostrzynie
Policyjne szacunki wskazują, że do Kostrzyna nad Odrą na festiwal Pol’And’Rock przybyło 200 tys. uczestników. Wielu z nich skorzystało z samochodów czy motocykli. Dla bezpieczeństwa zmotoryzowanych, często z ich inicjatywy policjanci sprawdzali stan trzeźwości. Świadomych odpowiedzialności na drodze jest coraz więcej. Policjanci wychodzą im naprzeciw.
05.08.2018 Gorzów Wlkp.