Podziękowania

Podziękowania dla funkcjonariusza Policji Pani Małgorzaty Rempalskiej

Warszawa, dn. 12.02.2010 r.

 

 

Pragnę złożyć szczególne podziękowania dla funkcjonariusza Policji Pani Małgorzaty Rempalskiej, która w dniu 31 stycznia bieżącego roku. pełniła obowiązki służbowe na stanowisku operatora numeru alarmowego w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie.

Wieczór 31 stycznia w mojej rodzinie zapowiadał się bardzo spokojnie i nic nie wskazywało na rozwój tragicznych zdarzeń – aż do godz. 1800. U mojej córki Aleksandry (17 lat), po przyjęciu leku przeciwbólowego wystąpił wstrząs anafilaktyczny. Byłam przerażona, początkowe objawy - niewielki obrzęk ust, pieczenie i swędzenie skóry z minuty na minutę coraz bardziej nasilały się. Dwukrotne próby połączenia się z pogotowiem ratunkowym nie dały efektu. W telefonie słyszałam: „wszystkie linie zajęte, proszę czekać”,
a moja córka już miała trudności z oddychaniem. Dla mnie te minuty oczekiwania na połączenie były wiecznością – traciłam swoje dziecko.

Połączenie na nr 112 uzyskałam natychmiast. Dyżurująca wówczas Małgorzata Rempalska bez chwili zwłoki połączyła mnie z pogotowiem ratunkowym. Dzięki jej natychmiastowej reakcji moja córka żyje. W ciągu 5 minut przyjechało pogotowie ratunkowe i moje dziecko otrzymało pomoc.

Dziękuję za uratowanie życia mojej córce.

Szczególne podziękowania i wyrazy wdzięczności złożyłam wraz z mężem na piśmie do Komendanta Stołecznego Policji.

 

 

Z wyrazami szacunku

wdzięczni rodzice

Halina i Zbigniew Strzeleccy

Powrót na górę strony