Polemiki i sprostowania

System Wspomagania Dowodzenia realizowany zgodnie z planem - sprostowanie do informacji prasowej opublikowanej przez rmf24.pl i RMF FM

Data publikacji 28.01.2014

 

Sz.Pan

 

Marek Balawajder

Dyrektor Informacji RMF FM

al. Stanów Zjednoczonych 61A

04-028 Warszawa

 

W związku z upublicznieniem w dniu 24 stycznia 2014 roku na stronie internetowej rmf24.pl, a także antenie radiowej RMF FM materiału Krzysztofa Zasady „Uniwersalny Moduł Mapowy, czyli falstart szefa policji”, w którym to znalazły się informacje wprowadzające czytelników oraz słuchaczy w błąd, wnoszę o publikację sprostowania następującej treści:

 

Wbrew temu co 24 stycznia radio RMF FM podało na swojej antenie, a portal rmf24.pl opublikował na stronach internetowych, prace nad uruchomieniem w KGP Systemu Wspomagania Dowodzenia wraz z modułem mapowym, przebiegają zgodnie z planem i zostaną zakończone w pierwszym kwartale 2014 roku.

Już dziś w tym systemie działa prawie 3 000 terminali, zaś do końca pierwszego kwartału planowane jest wdrożenie wszystkich posiadanych przez Policję terminali, które mają możliwość współpracy z SWD (łącznie ok. 10 000 terminali).

Użycie sformułowania „falstart” jest nieuzasadnione w kontekście uruchomienia systemu i planowanego rozszerzenia o kolejne funkcjonalności.

 

insp. dr Mariusz Sokołowski

Rzecznik Prasowy

Komendanta Głównego Policji

Powrót na górę strony