Ambasador / Społeczny Edukator PaT
Tytuły Ambasadora oraz Społcznego Edukatora programu „Przyszłość a Ty” z listem gratulacyjnym Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Boronia będą otrzymywały wyjątkowe osoby wspierające program PaT w działaniach edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa adresowanych do studentów oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
Ambasador programu PaT - tytuł ten dedykowany jest osobom, które swoim doświadczeniem i efektami uzyskanymi w parcy zawodowej oraz ropzpoznawalnością medialną, będą mogły wspierać w mediach społecznościowych oraz programach telewizyjnych i radiowych, promowanie idei mody na życie wolne od przemocy i uzależnień upowszechnianej w działań programu PaT.
Społeczny Edukator programu PaT - tytuł ten mogą otrzymać policjanci, funkcjonariusze innych służb mundurowych, nauczyciele, kuratorzy sądowi, wychowawcy, pracownicy instytucji kultury oraz urzędnicy i samorządowcy, którzy z racji wykonywanego zawodu oraz zaangażowania w proces wychowawczy dzieci i młodzieży będą merytorycznie przygotowani do prezentowania i upowszechniania programu.
Generał Tadeusz Budzik – Ambasador ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji „Przyszłość a Ty”
Policjant, pedagog i entuzjasta pracy z młodzieżą. Od początku swojej służby na stanowisku Komendanta Głównego Policji (2007/2008) wspierał program „Profilaktyka a Ty”. Po raz pierwszy spotał się z PaTowiczami podczas spektaklu Sceny 07 „Dzwonek”, do którego scenariusz napisała Grażyna Małkowska. Przyjazd szefa Policji do szkoły na warszawskiej Pradze i osobisty udział w działaniu PaT/R (rodzice) wywołał lawinę zdarzeń owocujących wzmocnieniem bezpośredniego udziału funkcjonariuszy pionu prewencji we wszelkich inicjatywach z obszaru profilaktyki. Po zakończeniu służby nieustannie angażuje się w działania programu PaT, a także inicjuje własne projekty w edukacji na rzecz bezpieczeństwa takie jak m.in. autorski pomysł organizacji Jurajskiego Festiwalu Społeczności PaT w Częstochowie. Będąc jednocześnie wykładowcą akademickim upowszechnia także ideę programu PaT w pracy naukowej ze studentami. Społeczność programu „Przyszłość w Ty” jest dumna z naszego Ambasodora i gratuluje przyznania pierwszej w kraju takiej nominacji.
Agnieszka Nowaczyk – Społeczny Edukator ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji „Przyszłość a Ty”
Kurator rodzinny, psycholog, pedagog, kierownik II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach, wychowawca świetlicy środowiskowej "Anioły".
Zainspirowana programem „Profilatyka a Ty”, w którym dostrzegła innowacyjność działań profilaktycznych, od 2013 roku swoją pracę resocjalizacyjną, wychowawczą i pedagogiczną z młodzieżą oraz nieletnimi prowadzi metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej.
Początkiem jej osobistego zaangażowania w budowanie Społeczności PaTowiczów na terenie powiatu i miasta Szamotuły był VIII ogólnopolski Przystanek PaT w Łodzi. Po ukończonym szkoleniu PaT/E otrzymała uprawnienia eksperta PaT i została koordynatorką tego programu w swojej lokalnej społeczności. Wspólnie z młodzieżą uczestniczyła w ogólnopolskich Przystankach PaT w Koninie i w Warszawie, a także w Przystankach regionalnych w Toruniu, Kędzierzynie Koźlu oraz Zlocie PaToprtów w Bydgoszczy i Wolsztynie. Zdobywając te doświadczenia w kolejnych latach została główną inicjatorką organizacji czterech Powiatowych Przystanków PaT oraz dwóch Zlotów PaToprtów w Szamotułach.
Podkreślając istotę i konieczność wsparcia pracy z młodzieżą na wszystkich poziomach dążyła do utworzenia Ośrodka Kuratorskiego nr 1 w Szamotułach, który ostatecznie powstał 2023 roku. Angażując się nieprzerwanie w działania programu PaT inicjuje także własne projekty m.in.: „Tygodnie Profilaktyki - Szamotuły sercem otwarte na Teatr i Film,”, „Festiwal Otwartej Dłoni”, „Wychowanie przez Teatr”, a także liczne konferencje i debaty naukowe dotyczące koncepcji wychowawczych. Partnerami w podejmowanych działaniach profilaktycznych są: Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych, Kuratorzy rodzinni z II ZKSS, Ośrodek Pomocy Społecznej, wychowawcy świetlicy środowiskowej "Anioły", dyrektorzy i pedagodzy szkół oraz lokalne władze samorządowe.