Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Zapuść żurawia na Rynku w Katowicach!

Dzisiaj o godzinie 12:00 na katowickim Rynku odbędzie się inauguracja akcji społecznej „Zapuść żurawia” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Miasto Katowice, KZK GOP oraz Tramwaje Śląskie. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze. W związku z akcją zaplanowano Akademię Bezpiecznej Jazdy dla dzieci i młodzieży, strefę malucha oraz spotkanie otwarte z przedstawicielami organizatorów. Twórcy przewidzieli też udział gości specjalnych - Golec uOrkiestra, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

„Zapuść żurawia. Rozejrzyj się będąc na drodze” to akcja zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, do której współorganizacji zostali zaproszeni: Miasto Katowice, KZK GOP oraz Tramwaje Śląskie. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości wśród pieszych i kierowców o skali zagrożeń, jakie czyhają na nich na drodze. Ambasadorem akcji, której definicja „Zapuść żurawia” stała się hasłem przewodnim działań, jest prof. dr hab. Jan Miodek.

20 września o godzinie 12:00 na katowickim Rynku, tuż obok Pawilonu, wystartuje Akademia Bezpiecznej Jazdy, w której dzieci i młodzież będą mogli poznać zasady ruchu drogowego oraz spróbować swoich sił jako kierowcy. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli strefę malucha, w której opiekunowie znajdą tematyczne kolorowanki dla swoich pociech. O godzinie 12:00 w Pawilonie odbędzie się spotkanie otwarte z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Urzędu Miasta Katowice oraz przedstawicielami pozostałych organizatorów, którzy poruszą wiele ważnych tematów, między innymi: bezpieczeństwa pieszych – dzieci i dorosłych - na drodze, Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, COP24 - Szczytu Klimatycznego ONZ, jak i bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej. Podczas eventu pojawią się też goście specjalni – Golec uOrkiestra, którzy wezmą nietypowy udział w wydarzeniu.

W sprawie akcji kontaktować się można z podkom. Tomaszem Bratkiem pod nr tel. 609568567

 

Powrót na górę strony