Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Kynologiczne Mistrzostwa Policji

W dniach 3-6 września br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach odbędą się „XIX Kynologiczne Mistrzostwa Policji”. Otwarcie Mistrzostw odbędzie się 3 września o godz. 9.00 w ZKP w Sułkowicach, a już od godziny 9.30 zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych konkurencjach.

Mistrzostwa mają na celu wyłonienie najlepszych policjantów - przewodników psów służbowych polskiej Policji, propagowanie sportowej rywalizacji wśród funkcjonariuszy oraz podwyższanie poziomu wyszkolenia przewodników i wytresowania psów służbowych w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości. Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach: przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

Zawody odbędą się pod honorowanym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji.

W Mistrzostwach uczestniczyć będą najlepsi przewodnicy psów służbowych wyłonieni w drodze eliminacji i będą reprezentować wszystkie Komendy Wojewódzkie Policji w Polsce, wraz z psami do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych.

Zawody składać się będą z części teoretycznej i praktycznej. Funkcjonariuszy czeka do rozwiązania test wiedzy. Natomiast w skład zadań praktycznych wchodzić będzie m. in. marsz z psem przy nodze, bieg z psem przy nodze, zatrzymanie psa w biegu, zatrzymanie psa w marszu, pozostawienie psa. Dodatkowo czworonogi będą musiały pokonać tunel, kładkę, drabinę oraz ścianę. Kolejny etap zawodów to praca węchowa psów przeznaczonych do wyszukiwania materiałów wybuchowych lub zapachów narkotyków. Praca węchowa składać się będzie z czterech zadań: szukanie zapachu materiału wybuchowego/narkotyków – w środkach komunikacji masowej i transportu towarowego, w samochodach osobowych, bagażach oraz w pomieszczeniach. Policjantów czeka również sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku w Mistrzostwach, na zasadach honorowego uczestnictwa, wezmą udział przedstawiciele Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojska Polskiego.

Otwarcie Mistrzostw odbędzie się 3 września o godz. 9.00 w ZKP w Sułkowicach, a już od godziny 9.30 zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych konkurencjach.

Uroczystość zakończenia Mistrzostw i wręczenia nagród laureatom odbędzie się 6 września o godz. 14.00 – również na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

(CSP w Legionowie)

Powrót na górę strony