Zaproszenia i zapowiedzi wydarzeń

Zaproszenie na konferencje inaugurującą kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

W dniu 21 października 2019 roku, o godzinie 10.30 przy ul. Jagiellońskiej 80 w Warszawie, na stacji kontroli pojazdów Instytutu Transportu Samochodowego odbędzie się briefing prasowy inaugurujący czwartą edycję ogólnopolskiej kampanii na rzecz dobrych świateł pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, zaplanowaną w terminie 21 października – 15 grudnia 2019 roku .

Działania będą miały na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym w okresie jesienno - zimowym pojazdów z usterkami technicznymi w oświetleniu lub wyposażonych w światła zewnętrzne zabronione przepisami. 

W ramach planowanej kampanii przewiduje się prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł, co ma znaczący wpływ zarówno na bezpieczeństwo kierujących, jak i pieszych.

Wzorem lat ubiegłych, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, dodatkowo w Warszawie na stacji Instytutu Transportu Samochodowego oraz Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.  

 

Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane: 26.10, 16.11, i 23.11.2019 r.  

Organizatorami kampanii są: Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego

Partnerzy:

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów

Przemysłowy Instytut Motoryzacji

Firma Neptis S.A. operator komunikatora Yanosik

Powrót na górę strony