Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany

Data publikacji 17.06.2014

Dzięki współpracy zachodniopomorskich funkcjonariuszy, prokuratury, Biura Służby Kryminalnej KGP w Warszawie, formacji NFAST i szwedzkich policjantów zatrzymano w Malmo 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i trzema listami gończymi za przemyt i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna działał także w zorganizowanej grupie przestępczej. Teraz zatrzymany najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Zachodniopomorscy policjanci od 8 lat poszukiwali 35 - latka z powiatu drawskiego, który był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości na podstawie trzech listów gończych wydanych przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim, szczecińską Prokuraturę oraz szczeciński Sąd - za przemyt i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna działał także w zorganizowanej grupie przestępczej. Za poszukiwanym wydany został Europejski Nakaz Aresztowania.

W połowie maja br., dzięki współpracy szczecińskich policjantów, prokuratury, Biura Służby Kryminalnej KGP w Warszawie oraz formacji NFAST zajmującej się poszukiwaniem osób na terenie Szwecji i innych państw Unii Europejskiej, 35-latek został zatrzymany w Malmo. W ubiegłym tygodniu poszukiwany mężczyzna został przekazany polskiej stronie.

Jak wynika z ustaleń policjantów z Wydziału Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie, którzy od ubiegłego roku prowadzili sprawę poszukiwanego od 8 lat mężczyzny, ukrywał się on za granicą, a pomagali mu w tym członkowie jego rodziny.

Teraz 35-latek przebywa już w szczecińskim areszcie, gdzie oczekuje na rozprawę. Sąd określi jaką podejrzany poniesie karę za popełnione przestępstwa.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony