Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy policjanci w Ostrawie

Data publikacji 18.06.2014

Na zamku w Ostrawie odbył się „Dzień Policji Republiki Czeskiej, sił bezpieczeństwa oraz jednostek zintegrowanego systemu ratownictwa” zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji Okręgu Morawsko-Śląskiego. Nasz garnizon reprezentował Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz, a policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach wzięli udział w pokazach.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach na czele ze Śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Krzysztofem Jaroszem, wzięli udział w Dniu Policji Republiki Czeskiej, który odbył się w sobotę  w Ostrawie.

Podczas całodniowej imprezy, nasi sąsiedzi mieli możliwość obejrzenia różnego rodzaju sprzętu policyjnego, umundurowania oraz pojazdów specjalnych.

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji, podczas imprezy zaprezentowali m.in. pojazdy służbowe Mercedes Sprinter i Mitsubishi L200 z automatyczną wyrzutnią granatów łzawiących. Na czesko-polskim stoisku pokazano uzbrojenie i elementy wyposażenia policjantów. Wspólne stanowisko obu krajów cieszyło się wielkim zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności. Miejsce prezentacji odwiedził również Komendant Wojewódzki Policji Okręgu Morawsko-Śląskiego płk. mgr. Tomáš Kužel.

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach nie po raz pierwszy uczestniczyli w Dniu Policji w Ostrawie. W 2011 roku pokaz dynamiczny realizowany wspólnie z czeskimi funkcjonariuszami oraz pokaz statyczny wyposażenia i uzbrojenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród czeskich widzów. Wizyta ta zaowocowała corocznym udziałem policjantów katowickiego oddziału prewencji w jednej z największych imprez o charakterze pokazów wojskowo-policyjnych jakimi są „Dni NATO i Dni Sił Powietrznych Republiki Czeskiej” w Ostrawie, które odbywają się we wrześniu każdego roku.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja