Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali ciężarówki skradzione w Niemczech

Data publikacji 15.07.2014

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie wspólnie z policjantem Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp. ujawnili na jednym z parkingów dwie ciężarówki skradzione na terenie Niemiec. Łączna wartość odzyskanego mienia wynosi co najmniej 400 tysięcy złotych.

W środę, (9 lipca br.) w południe, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie o tym, że na terenie jednego z parkingów na terenie gminy Torzym mogą stać dwa pojazdy, które zostały skradzione w Niemczech. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili informację. Okazało się, że kradzież ciągników siodłowych Mercedes Actros wraz z naczepami miała miejsce 7 lipca br.

W wyniku współpracy funkcjonariuszy Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych i policjantami z WRD KPP w Sulęcinie i Sekcji Zabezpieczenia Autostrady WRD KWP w Gorzowie Wlkp. odzyskano oba utracone pojazdy. Samochody ciężarowe marki Mercedes Actros wraz z naczepami zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia w jaki sposób skradzione ciężarówki znalazły się na parkingu. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy mienia wynosi co najmniej 400 tys. złotych.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony