Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Olsztynie

Data publikacji 20.07.2014

W Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji i 95. rocznicy powstania Polskiej Policji. Uroczystość była okazją do uhonorowania ponad 1460 osób. W gronie tym byli odznaczeni, awansowani oraz osoby, które poprzez swoją działalność pozytywnie wpływają na funkcjonowanie Policji. Było mnóstwo życzeń, gratulacji, uśmiechów i kwiatów. Gośćmi policjantów podczas uroczystości były ich rodziny, ale także mieszkańcy Olsztyna.

Oficjalne obchody rozpoczęła msza święta. Następnie policjanci i pracownicy warmińsko-mazurskiej Policji, w asyście orkiestry, przemaszerowali do olsztyńskiego  Amfiteatru im. Czesława Niemena. Tam odbył się uroczysty apel.

Nadinsp. Józef Gdański w swoim przemówieniu podkreślił przysięgę, którą składali policjanci w 1919 roku, a szczególnie jej fragment: „Dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma”. Podziękował przedstawicielom władz rządowych, samorządowych za współpracę i pomoc, a mieszkańcom za zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa. Komendant warmińsko-mazurskiej Policji życzył swoim podwładnym kolejnych sukcesów i spokojnej służby.

Natomiast nadinsp. Igor Parfieniuk, szef Centralnego Biura Śledczego, jako przedstawiciel Komendanta Głównego Policji,składając życzenia i gratulacje odznaczonym i awansowanym, podkreślił wysoki stopień społecznego zaufania, jaki osiągnęli warmińsko-mazurscy policjanci.

Kolejni znamienici goście, składając policjantom, pracownikom Policji i ich rodzinom życzenia, odnosili się do charakteru pracy w Policji, jako służby z misją. Podkreślali ogromne zainteresowanie pracą w naszej formacji, ale także wielką odpowiedzialność, jaka ciąży na funkcjonariuszach. Tadeusz Iwiński w swoim wystąpieniu zauważył, że silna Policja jest powodem zadowolenia zwykłych obywateli. Natomiast poseł Beata Bublewicz zwróciła także uwagę na ważną rolę kobiet w Policji oraz w życiu publicznym. Obecność kobiet świadczy o tym, że Policja zmienia się tak, jak świat.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia i awanse. W tym roku odznaczonych zostało w sumie 263 policjantów i pracowników Policji. Na wyższy stopień policyjny awansowano 1190 funkcjonariuszy. Medalami „Za zasługi dla Policji” uhonorowano także 8 osób zaangażowanych w działalność na rzecz Policji.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna uroczystości, którą uświetnił koncert orkiestry wojskowej i występ uzdolnionych dzieci policjantów z Warmii i Mazur. 

KWP Olsztyn

Młode, utalentowane wokalistki- córki funkcjonariuszy Policji ►

Święto Policji na sportowo ►

Pamięć o nich nie zginie ►

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 19.16 MB)

Powrót na górę strony