Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marszałek Sejmu podziękowała policjantom

Data publikacji 24.07.2014

– Chciałam Wam, w imieniu polskiego Parlamentu, podziękować za to wszystko, czego nie widać w telewizji, za waszą ciężką pracę, którą wykonujecie każdego dnia i każdej godziny – powiedziała Marszałek Sejmu Ewa Kopacz do policjantów podczas sympozjum „95 lat polskiej Policji”, które odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się sympozjum „95 lat polskiej Policji”. Towarzyszyła mu wystawa fotografii „Policja Państwowa 1919 – 1939”. Celem sympozjum, jak i towarzyszącej mu wystawy, było przypomnienie, w kontekście historii i tradycji, okresu Policji Państwowej II Rzeczypospolitej.

Patronat nad inicjatywą objęła Marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Pani Marszałek, otwierając sympozjum, podziękowała policjantom za codzienną i ciężką służbę. – Wiem, że ta służba jest wyjątkowo trudna, że niekiedy wymaga wielkiej ofiary. Mimo że zmieniają się metody działania, mimo że zmienia się wyposażenie, wasza praca zawsze niesie ze sobą ryzyko.

Marszałek Sejmu podkreśliła też, że w 2013 r. po raz pierwszy ponad 90 proc. Polaków czuje się bezpiecznie we własnym domu, tu, w tym kraju.  – To jest wasza zasługa. To jest kawał dobrej roboty, którą wykonujecie na rzecz obywateli.

- Chciałam Wam, w imieniu polskiego Parlamentu, podziękować za to wszystko, czego nie widać w telewizji, za waszą ciężką pracę, którą wykonujecie każdego dnia i każdej godziny. Dziękuję również za to, że wśród funkcjonariuszy są kobiety, ze swoją wrażliwością i ogromną odwagą – powiedziała Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu podkreśliła, że kobiety w Policji są nie tylko ozdobą, ale powodem do dumy dla tej formacji.

mg

Sympozjum „95 lat polskiej Policji” ► 

Powrót na górę strony