Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włoszczowski policjant na misji pokojowej w Kosowie

Data publikacji 13.08.2014

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie od maja br. pełni 6–miesięczną służbę w Polskim Kontyngencie Policyjnym Misji Unii Europejskiej w Kosowie. Sierż. sztab. Piotr Sobczyk jest jednym z kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy weszli w skład Jednostki Specjalnej Polskiej Policji. W czasie wolnym od służby nasz policjant startuje w zawodach, gdzie rywalizuje z policjantami i żołnierzami z innych krajów.

Sierż. sztab. Piotr Sobczyk, na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo–Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Po długiej drodze rekrutacji i kursie specjalistycznym w Szkole Policji w Słupsku nasz funkcjonariusz wszedł w skład XIII rotacji Jednostki Specjalnej Policji, która od maja br. przez 6 miesięcy pełni Misję Unii Europejskiej EULEX w zakresie praworządności w Kosowie.

Głównym zadaniem policjantów pełniących służbę w północnej części Kosowa jest przede wszystkim wspomaganie organów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz rozwijanie i wzmacnianie wieloetnicznych służb policyjnych. Funkcjonariusze realizują te zadanie poprzez m.in. służbę patrolową, ochronę obiektów użyteczności publicznej, czy też realizację konwojów.  
 
W czasie wolnym od służby sierż. sztab. Piotr Sobczyk bierze udział m.in. w zawodach sportowych, podczas których rywalizuje z policjantami i żołnierzami z innych krajów.  Najwyższe, bo drugie miejsce, na 72 startujących, zajął w ciężkim górskim biegu na dystansie 5 kilometrów.  

Również dobre, bo 22. miejsce na 1100 startujących, zajął w Marszu Duńskim, podczas którego uczestnicy w mundurze, z bronią i 10-kilogramowym plecakiem mają do pokonania dystans 25 kilometrów w ciężkim górskim terenie. Miejsce na pewno byłoby wyższe, ale nasz policjant na 23. kilometrze pomógł jednemu z uczestników, portugalskiemu żołnierzowi, którego złapały skurcze i nie mógł sam dobiec do mety. Nasz rodak za swój czyn otrzymał gromkie brawa na mecie i nagrodę fair play.

(KWP w Kielcach / pl)

Powrót na górę strony