Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania funkcjonariuszy polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA wymierzone w przestępczość samochodową

Data publikacji 21.08.2014

Zabezpieczonysamochód osobowy marki Renault Megane, części pochodzące z audi A4 oraz vw golfa, skradzionych w Polsce i w Niemczech, to efekt realizacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy dolnośląsko–saksońskiej policyjnej grupy NYSA ze Zgorzelca. W sprawie tej zatrzymano mężczyznę podejrzanego o paserstwo.

Funkcjonariusze saksońskiej grupy NYSA ze Zgorzelca na terenie gminy Zgorzelec przeprowadzili realizację wymierzoną w przestępczość samochodową. Podczas podjętych działań policjanci weszli na teren prywatnej posesji i garażu co do którego istniało podejrzenie, że znajdują się tam kradzione samochody lub części pochodzące z kradzionych aut.

W efekcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali jeden samochód renault megane. Ponadto znaleziono i zabezpieczono części pochodzące z samochodu marki Audi A4 i VW Golf skradzionych na terenie Niemiec, a także części z pojazdu audi A4 skradzionego na terenie województwa lubuskiego.

W sprawie tej zatrzymano 42–letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Za czyny, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Funkcjonariusze m.in. kontynuują czynności identyfikacyjne, co do pozostałych pojazdów i części samochodowych.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony