Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł z bronią na członków konkurencyjnej grupy przestępczej

Data publikacji 21.08.2014

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP współpracując z policją niemiecką, za pośrednictwem Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP, zatrzymali w miejscowości Herne ukrywającego się od 2 lat Krzysztofa P. 27-latek był poszukiwany Europejskimi Nakazami Aresztowania i listami gończymi za napad z bronią na członków konkurencyjnej grupy przestępczej. Jego wspólnik, Bartłomiej L., został zatrzymany pod koniec czerwca br. Policjanci namierzyli go kiedy poruszał się swoim samochodem trasą w okolicach Elbląga w kierunku Gdańska.

Pod koniec czerwca br. policjanci CBŚ KGP i Zespołu Poszukiwań Celowych KWP zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi Bartłomieja L. Policjanci namierzyli go kiedy poruszał się swoim samochodem trasą w okolicach Elbląga w kierunku Gdańska. Funkcjonariusze wyczekali na najlepszy moment i wtedy przystąpili do zatrzymania. Wszystko odbyło się dynamicznie i trwało kilkanaście sekund. Bartłomiej L. kompletnie nie spodziewał się że zostanie zatrzymany. Całkowicie zaskoczony nie stawiał oporu.

Jedną z podstaw do ścigania mężczyzny był prawomocny wyrok sądu skazujący go na trzy lata pozbawienia wolności za napad z użyciem broni palnej. Do tego zdarzenia doszło w 2012 roku w okolicach Ostródy. Wówczas Bartłomiej L. wraz z innymi mężczyznami napadli na członków konkurencyjnej grupy przestępczej i odebrali im 3 kg marihuany.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP współpracując z policją niemiecką za pośrednictwem Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP zatrzymali 12 czerwca br. w miejscowości Herne w Niemczech ukrywającego się od 2 lat wspólnika Bartłomieja L. - Krzysztofa P.

6 sierpnia br. 27-latek został wydany przez niemiecką policję i trafił do Polski. 18 sierpnia br. w Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju z użyciem broni palnej oraz udziału w obrocie znacznych ilości narkotyków. 27-latek, który był karany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się narkotykami, został tymczasowo aresztowany.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara na czas nie krótszy od lat 3.

(KWP w Olsztynie / pl)

 

Powrót na górę strony