Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie szefów dolnośląskiej Policji i saksońskiego urzędu kryminalnego

Data publikacji 25.09.2014

We Wrocławiu odbyło się spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego i Prezydenta Krajowego Urzędu Kryminalnego Saksonii w Dreźnie Jörga Michaelisa, poświęcone współpracy w zakresie zwalczania cyberprzestępczości, a także przestępczości samochodowej i narkotykowej. Wizyta Jörga Michaelisa, w ramach współpracy pomiędzy Policją dolnośląską i saksońską, była też okazją do odznaczenia go Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji, nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych.

W dniach 24 - 25 września 2014 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie poświęcone wymianie doświadczeń w zakresie cyberprzestępczości, przestępczości samochodowej i narkotykowej, w którym uczestniczyli Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński oraz Prezydent Krajowego Urzędu Kryminalnego Saksonii w Dreźnie Jörg Michaelis.

Podczas spotkania omawiano także zagadnienia dotyczące działań policji w zakresie zwalczania tego typu przestępczości oraz podejmowanej w tym zakresie współpracy pomiędzy funkcjonariuszami z Dolnego Śląska i Saksonii.

Z Szefem Krajowego Urzędu Kryminalnego Saksonii spotkała się również Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska. Wicewojewoda, w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych, wręczyła Jörgowi Michaelisowi Srebrny Medal za Zasługi dla Policji. Odznaczenie zostało przyznane za dobrą i efektywną współpracę saksońskiego urzędu kryminalnego z dolnośląską Policją.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony