Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji litewskiej

Data publikacji 03.10.2014

2 października br. w Wilnie odbyły się centralne obchody Święta Policji litewskiej. Polskiej delegacji przewodniczył gen. insp. dr Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji. Obchody były również okazją do spotkania kierownictwa Policji polskiej i litewskiej, podczas którego zostały omówione aktualne kwestie współpracy.

W tym roku przypada 96. rocznica powstania i 24. rocznica odrodzenia Policji litewskiej. Uroczystości w Dniu Anioła Stróża rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Archikatedralnej, natomiast centralne obchody odbyły się w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie. Wyróżniającym się litewskim policjantom zostały wręczone nagrody, odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Na obchody Święta Policji litewskiej zostały zaproszone delegacje z Polski, Łotwy i Estonii. Polskiej delegacji przewodniczył gen. insp. dr Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji. W uroczystościach uczestniczyli również nadinsp. Sławomir Mierzwa, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, insp. Robert Żółkiewski, Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji oraz insp. Zbigniew Kamieński, Dowódca Oddziału Prewencji KWP w Białymstoku.

W okolicznościowym wystąpieniu Komendant Główny Policji złożył serdeczne życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji litewskiej.

Obchody policyjnego święta w Wilnie były również okazją do bilateralnego spotkania kierownictwa Policji polskiej  i litewskiej. Zostały omówione aktualne kwestie współpracy dwustronnej na poziomie centralnym i regionalnym. Poruszono zagadnienia dotyczące walki z przestępczością zorganizowaną, współpracą przygraniczną oraz wzajemną wymianą informacji i doświadczeń, m.in. w zakresie zabezpieczania imprez masowych.

Sveikinu Jus su Policijos diena!  - Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Policji!

Źródło: BMWP KGP

Powrót na górę strony