Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko - francuski patrol na Starówce

Data publikacji 08.10.2014

Wspólne patrole konne policjantów Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego KSP i francuskich funkcjonariuszy Regimentu Kawalerii Straży Republikańskiej patrolują dziś rejon Starówki. To jeden z elementów współpracy szkoleniowej między francuską a polską Policją, mający na celu wymianę doświadczeń z zakresu szkolenia koni służbowych.

Z dwudniową wizytą w stołecznym garnizonie przebywają ppłk Antoine Lerch - Zastępca Dowódcy Regimentu Kawalerii Straży Republikańskiej oraz chor. szt. Eric Ducatel, członek Regimentu Kawalerii Straży Republikańskiej. Pobyt francuskiej delegacji w stołecznym garnizonie ma charakter szkoleniowy. Na terenie Ośrodka Jeździeckiego PGR Bródno przy ulicy Św. Wincentego, gdzie mieści się Sekcja Konna i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, francuscy eksperci przeprowadzą praktyczne zajęcia z zakresu taktyki i techniki współdziałania szyku konnego z pododdziałem pieszych przeciwko agresywnemu tłumowi. W szkoleniu uczestniczą instruktorzy jeździectwa i policjanci pełniący służbę na koniach.

Przyjazd partnerów francuskich do Polski to już kolejny etap programu współpracy mający na celu wymianę doświadczeń z zakresu szkolenia koni służbowych oraz doskonalenie umiejętności policjantów-jeźdźców. W jego ramach przedstawiciel Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji oraz instruktor Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji uczestniczyli w wizycie studyjnej we francuskich jednostkach konnych Gwardii Republikańskiej. Delegaci mieli okazję poznać francuskie metody doboru i szkolenia koni, a także sposoby przygotowania funkcjonariuszy do służby. Przedstawiono im także taktykę i techniki realizowania służby patrolowej, zabezpieczeń imprez masowych, jak też elementów związanych z konwojami i eskortami.

Praktyczne warsztaty szkoleniowe prowadzone przez ekspertów francuskich mają służyć wymianie doświadczeń w zakresie stosowanych sposobów organizacji szkoleń i służb. Goście z Francji w ramach pobytu w Komendzie Stołecznej Policji odwiedzili Stołeczne Stanowisko Kierowania, towarzyszył im Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Dariusz Pergoł. Goście zwiedzą jutro Komisariat Rzeczny.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony