Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie mężczyźnie z zawałem serca

Data publikacji 10.10.2014

Dzięki szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, policjant ze Szczecina uratował życie mieszkańcowi Warszawy. Wiedza, którą zdobył w czasie kursu pozwoliła mu na zachowanie zimnej krwi i prawidłową reakcję gdy jeden z gości weselnych stracił przytomność.

Policjant z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie odbył dwutygodniowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.  Trzy miesiące po szkoleniu funkcjonariusz wraz ze swoją rodziną został zaproszony na ślub i wesele na Mazowsze. Podczas imprezy weselnej świadek pana młodego poproszony o poprowadzenie korowodu weselników wyszedł na środek sali i nagle zasłabł osuwając się na podłogę. Jak się później okazało, był to zawał serca.

Policjant natychmiast zbadał tętno mężczyzny, a po stwierdzeniu jego zaniku, podjął reanimację poprzez uciskanie klatki piersiowej i wykonywanie sztucznego oddychania. Do pomocy przybrał jednego z weselników, z którym na zmianę ratowali mężczyznę. 35-letni świadek pana młodego na zmianę odzyskiwał i tracił przytomność. Policjant reanimował mężczyznę aż do przyjazdu karetki pogotowia. Ratownicy medyczni przetransportowali nieprzytomnego do szpitala w Warszawie.

Ordynator po przyjęciu 35-latka na oddział stwierdził, że mężczyzna żyje tylko dzięki szybko udzielonej i prawidłowej pomocy przez szczecińskiego policjanta.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony