Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracuj i zarabiaj bezpiecznie w Holandii

Data publikacji 16.10.2014

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do pracy w Holandii, jak może być w rzeczywistości i z jakimi formami wyzysku pracowniczego mogą się spotkać kandydaci do pracy, gdzie szukać pomocy i czy policja może pomóc - to problematyka projektu profilaktycznego pn: „Pracuj i zarabiaj bezpiecznie – praca w Holandii”.

Projekt skierowany jest do lokalnej społeczności miasta i powiatu opolskiego (w tym uczniów szkół wyższych i średnich oraz dla osób bezrobotnych), policjantów, pracowników jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli urzędów pracy i agencji pośrednictwa pracy.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali policjanci z Wydziału Współpracy Międzynarodowej Komendy Policji w Apeldoorn i Haaglanden w Holandii, przedstawiciel organizacji pozarządowej FairWork oraz Ministerstwa Spraw Społecznych i Pracy Holandii.

W trakcie spotkań roboczych, policjanci garnizonu opolskiego wymienią swoje doświadczenia z policjantami z Holandii. Będą rozmawiać o sposobach skuteczniej walki z przestępstwami związanymi z handlem ludźmi.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony