Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Mołdawii z wizytą w KSP

Data publikacji 24.10.2014

Czworo przedstawicieli Wydziału Public Relations Głównego Inspektoratu Policji MSW Mołdawii oraz Dyrektoriatu Policji w Kiszyniowie odwiedziło wczoraj KSP. Goście zainteresowani byli m.in. organizacją pracy Zespołu Prasowego, koncepcją i strategią działań PR stołecznej Policji oraz najlepszymi praktykami w obszarze budowania zaufania społecznego do Policji. Tego samego dnia inna grupa mołdawskich policjantów odwiedziła KRP VI w ramach projektu „Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”.

Wizyta delegacji mołdawskiej Policji w Pałacu Mostowskich była częścią ich pobytu w naszym kraju. Od poniedziałku do czwartku goście poznawali tajniki pracy rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji i Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Zapoznali się też ze strukturą i zadaniami polskiej Policji. Dowiedzieli się, jak ocenia naszą formację społeczeństwo. Służby prasowe zaprezentowały mołdawskim gościom współczesne narzędzia PR wykorzystywane przez nich w codziennej współpracy z mediami.

Podczas wczorajszej wizyty przedstawiciele Policji z Mołdawii zapewniali, że chętnie skorzystają z naszej wiedzy i doświadczenia. Szczególnie zainteresowani byli działaniem naszych pionów prasowych w sytuacjach kryzysowych oraz szkoleniami policyjnych służb prasowych.

Także wczoraj inna grupa funkcjonariuszy Policji Republiki Mołdawii odwiedziła północnopraską komendę rejonową Policji. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Nowoczesne metody kryminalistyczne oraz wybrane aspekty i techniki szkolenia w Policji jako narzędzie wykorzystywane w zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości”. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Planu współpracy rozwojowej w 2014 roku Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Członkowie delegacji zainteresowani byli strukturą organizacyjną jednostki i zadaniami wykonywanymi przez policjantów z poszczególnych komórek. Goście mogli zobaczyć, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy naszej jednostki. Zwiedzili m.in. pomieszczenie dla osób zatrzymanych, monitoring, referat techników kryminalistyki.

(KSP/mw)

 

Powrót na górę strony