Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Opola będący na misji w Kosowie zajął II miejsce w Dancon March

Data publikacji 29.10.2014

Policjant z Opola przebywający na misji w Kosowie wziął udział w Dancon March i zajął II miejsce. Sierż. sztab. Aleksander Sobieraj w niespełna 3 godziny pokonał dystans 27 km z 10 kilogramowym ekwipunkiem. Oprócz opolskiego policjanta na stracie zameldowali się mundurowi z Włoch, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Maroka, Turcji czy Szwecji.

Dancon March to impreza organizowana przez duńskich żołnierzy stacjonujących na misjach zagranicznych. W tej edycji startowali w niej mundurowi z ponad 30 państw a wśród nich sierż. sztab. Aleksander Sobieraj z opolskiej Policji. Funkcjonariusz od maja tego roku służbę pełni w Jednostce Polskiej Policji z Polskiego Kontyngenty Misji Unii Europejskiej EULEX.

Po rejestracji, przy dźwiękach dud, wszyscy ruszyli w trasę. Pogoda dopisała, zaś sama trasa była bardzo wymagająca i wiodła przez górzysty teren. Niewątpliwie pozytywne nastawienie i optymizm mijanych po drodze ludzi, wspierał i dopingował maszerujących. Każdy zawodnik był w pełnym umundurowaniu, z obciążeniem minimum 10 kilogramowym. Rywalizacja była bardzo zacięta i każdy chciał być pierwszy, ale tak naprawdę samo pokonanie trasy jest już zwycięstwem. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom ukończenia marszobiegu.   

Od samego początku policjant z Polski biegł za Węgrem, utrzymując drugą pozycję. I tę pozycję utrzymał do końca marszu, docierając do mety z czasem 2 godzin 57 minut. W lipcu tego roku startował w Dancon March Extreme 50 km plasując się na 7 pozycji.

Olek Sobieraj z opolskiej Policji do Duńczyka przygotowywał się od pierwszych dni misji i jak widać warto było. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony