Strzeleckie mistrzostwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strzeleckie mistrzostwa

Data publikacji 17.11.2014

Reprezentacja Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej zwyciężyła indywidualnie i drużynowo w V Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Jednostek Szkoleniowych Służb Mundurowych w Strzelaniu. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji.

Po raz piąty w murach Słupskiej Szkoły Policji gościliśmy funkcjonariuszy jednostek szkoleniowych policji z Polski i Niemiec. W zawodach wzięło udział osiem drużyn. Poza tym kilku zawodników wystąpiło indywidualnie. Wszyscy zawodnicy strzelali z jednego modelu broni Walther P-99 AS – podstawowego pistoletu polskich policjantów. Unifikacja broni miała na celu wyrównanie szans pod względem uzbrojenia.

Uczestnicy zawodów po oddaniu strzałów próbnych startowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza to strzelanie statyczne, gdzie zawodnicy w czasie 3 min oddawali 10 strzałów z wymianą magazynka do tarczy TS - 2 umieszczonej na odległości 25m. Druga konkurencja to strzelanie sytuacyjne, gdzie w czasie 30s zawodnik oddawał 12 strzałów do celów umieszczonych w urządzeniach ruchu tarcz. Najpierw zza osłony oddawał 6 strzałów do tarczy TS - 9 oddalającej się, a następnie po wymianie magazynka, przemieszczał się na kolejne stanowisko strzeleckie i oddawał 6 strzałów do tarczy TS - 9 przemieszczającej się poprzecznie. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów uzyskanych w obydwu konkurencjach. Wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1. miejsce - Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie,
2. miejsce - Szkoła Policji w Katowicach,
3. miejsce - Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie,
4. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku (Zespół nr 1),
5. miejsce - Szkoła Policji w Pile,
6. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku (Zespół nr 2),
7. miejsce - Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim,
8. miejsce - Wyższa Zawodowa Szkoła Policji w Oranienburgu.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
1. miejsce - Janusz Stasica COSSG w Koszalinie
2. miejsce - Adam Hetman SP w Katowicach
3. miejsce - Artur Czura SP w Słupsku
4. miejsce - Sławomir Betliński WSPol. w Szczytnie
5. miejsce - Sylwester Siembrzuch SP w Słupsku
6. miejsce - Jarosław Kowalski COSSG w Koszalinie
7. miejsce - Piotr Salamonik SP w Słupsku
8. miejsce - Dariusz Wacławski WSPol. w Szczytnie

W ocenie sędziów, zawodnicy bezpiecznie i sprawnie obchodzili się z bronią palną. W czasie trwania konkurencji nie doszło do sytuacji niebezpiecznej. Dodatkowym elementem podnoszącym skalę trudności zawodów były ruchome cele. Wyniki uzyskane przez zawodników były zróżnicowane i spowodowane były różnym poziomem opanowania umiejętności oddawania precyzyjnych strzałów w pierwszej konkurencji, a w drugiej konkurencji – szybkich i skutecznych strzałów do celów umieszczonych w urządzeniach ruchu tarcz.

(SP w Słupsku / ap)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja