Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany dzięki sprawnej koordynacji

Data publikacji 01.12.2014

Sprawna koordynacja działań oraz przeprowadzenie czynności przez policjantów z Warszawy, Strzelec Krajeńskich, Kostrzyna nad Odrą oraz Słubic skutkowała zatrzymaniem kierowcy, który prowadził vw caddy skradzionego na terenie Niemiec. Mężczyzna odpowie za paserstwo. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (25 listopada br.) informacja od policjantów z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP zainicjowała czynności związane z poszukiwaniem kierowcy, który miał poruszać się skradzionym pojazdem. Wiedza ta trafiła pierwotnie do policjantów ze Strzelec Krajeńskich, którzy natychmiast uruchomili procedurę związaną ze znalezieniem kradzionego auta. Wstępne ustalenia wskazywały właśnie powiat strzelecko – drezdenecki jako miejsce, gdzie może znajdować się  wspomniany samochód.

Po kilkudziesięciu minutach system nawigacyjny sygnalizował, że kierowca porusza się w rejonie Kostrzyna nad Odrą, stąd mobilizacja i intensywne czynności policjantów podległych Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Słubic. Kryminalni z uwagą monitorowali ruch na drogach wyjazdowych z miasta i terenach pobliskich. Ich czynności dały wymierne efekty już po kilku chwilach. Tuż po godzinie 22.00 w rejonie Dąbroszyna zauważyli samochód, który mógł pochodzić z kradzieży. Fakt ten uwiarygodniało zachowanie kierującego, który przypuszczając, że nieoznakowanym pojazdem mogą poruszać się policjanci, przyśpieszył i skręcił w leśne dukty. Jego ucieczka nie trwała jednak długo. Jego desperacka szarża doprowadziła jeszcze do drobnej kolizji z radiowozem nieoznakowanym, ale po chwili był już w rękach policjantów kryminalnych.

Następnego dnia po zatrzymaniu, 26 listopada, usłyszał zarzuty. Te związane były z paserstwem. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ap)

 

Powrót na górę strony