Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Oficer Łącznikowy w Paryżu

Data publikacji 31.12.2014

Od listopada tego roku funkcję Oficera Łącznikowego polskiej Policji we Francji pełni mł. insp. Dariusz Stachowiak. Policjant z Opola wygrał konkurs na nowe stanowisko, potwierdzając swoje wysokie kwalifikacje. Po uzyskaniu akceptacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych objął nowe stanowisko w Paryżu.

25 listopada 2014 roku nastąpiła oficjalna zmiana na stanowisku Oficera Łącznikowego polskiej Policji we Francji. Mł. insp. Dariusz Stachowiak jako Oficer Łącznikowy przy Ambasadzie RP w Paryżu, objął swoje obowiązki. Swoją służbę w Policji rozpoczął w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przeszedł przez takie stanowiska jak między innymi, Rzecznik Prasowy czy Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia. Od 10 lat zajmował się współpracą międzynarodową.

We wrześniu 2013 roku mł. insp. Dariusz Stachowiak potwierdził swoje wysokie kwalifikacje zawodowe, wygrywając ogłoszony przez Komendanta Głównego Policji, konkurs na stanowisko Oficera Łącznikowego. Funkcjonariusz przeszedł procedurę kwalifikacyjną, uzyskał akceptację Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i objął nowe stanowisko w Paryżu. Zdobyte do tej pory doświadczenie, jak sam mówi, zamierza skutecznie wykorzystać w swojej służbie.

(KWP w Opolu / ap)

Powrót na górę strony