Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach

Data publikacji 22.01.2015

Trzej niemieccy policjanci, studenci III roku Szkoły Policji w Hahn, przez tydzień będą odbywać praktyki w Katowicach. Obserwując pracę katowickich stróżów prawa, poznają oni zasady funkcjonowania polskiej Policji. Goście uczestniczyli już w akcji „Kontrola drogowa – piesi”.

Niemieccy policjanci, którzy już niedługo, po zaliczeniu ostatnich egzaminów, staną się pełnoprawnymi funkcjonariuszami, rozpoczęli wizytę od odwiedzin w Szkole Policji w Katowicach. Zapoznali się z jej specyfiką, zwiedzili bazę dydaktyczną i zobaczyli, jak wygląda podstawowe szkolenie polskich policjantów. Następnie odwiedzili policjantów w wydziale prewencji i ruchu drogowego. Uczestniczyli także w akcji „Kontrola drogowa – piesi”, podczas której rozdawali pieszym elementy odblaskowe i przekonywali do ich noszenia. Przyglądali się też pracy policjantów  ruchu drogowego, uczestnicząc z nimi w patrolach. Zapoznali się ze sposobem pracy oraz dokumentacją, którą należy sporządzić.

Dzisiaj nasi goście odwiedzą funkcjonariuszy w katowickim oddziale prewencji. Pomimo różnic w wykonywaniu służbowych zadań jesteśmy zgodni co do tego, że służba niezależnie czy w Polsce czy w Niemczech jest trudna, odpowiedzialna i pełna niebezpieczeństw.

(KWP w Katowicach / ap)

Film Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach

Pobierz plik Wizyta niemieckich policjantów w Katowicach (format mp4 - rozmiar 13.6 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja