Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zlikwidowali przemytniczy szlak kokainy

Data publikacji 23.01.2015

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 32-latce zatrzymanej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, a podejrzanej o przemyt hurtowych ilości kokainy. W samochodzie i w mieszkaniu podejrzanej policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości ponad 200 tys. złotych. Część z nich ukryta była w aucie, którym kobieta wracała z Holandii, w pojemniku z płynem do chłodnic. Likwidacja szlaku przemytniczego to m.in. efekt współpracy polskich i holenderskich służb.

Do zatrzymania doszło w efekcie ustaleń i międzynarodowej współpracy funkcjonariuszy Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji ze służbami holenderskimi. Zgromadzona wiedza pozwoliła wytypować kobietę przemycającą z Holandii do Polski hurtowe ilości kokainy. Przywiezione narkotyki podejrzana planowała wprowadzić do obrotu we wrocławskich klubach, w których ostatnio pracowała.

Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do przechwycenia 44 kapsułek z kokainą, każda o wadze kilkunastu gramów. Narkotyki te ukryte były w samochodzie, którym kobieta wracała z Holandii, w pojemniku z płynem do chłodnic. Kilkanaście kolejnych kapsułek z zawartością tego samego narkotyku policjanci znaleźli w miejscu zamieszkania podejrzanej. Łączna waga zabezpieczonej kokainy o bardzo wysokim stopniu czystości, wynosi blisko 600 gramów, a jej wartość przekracza 200 tysięcy złotych.

32-letnia mieszkanka Wrocławia trafiła do policyjnego aresztu. Za przemyt narkotyków zatrzymanej kobiecie grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Tymczasowy areszt za przemyt z Holandii kokainy o wartości ponad 200 tys. złotych ►

Powrót na górę strony