Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XXIII Medal Parade w Kosowie

Data publikacji 30.01.2015

W dniach 28 – 30 stycznia 2015 roku nadinsp. Krzysztof Gajewski I Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz towarzyszący mu insp. Rafał Łysakowski Dyrektor BMWP KGP i mł. insp. Ireneusz Sieńko Naczelnik Wydz. ds. KPiOŁ BMWP KGP, uczestniczyli w uroczystościach związanych z Medal Paradą w Jednostce Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie.

W czasie pobytu miało miejsce zwiedzanie Campu Charlie w Mitrovicy, w którym stacjonują polscy policjanci oraz spotkanie z dowództwem XXXI Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR (w Camp Novo Selo).

W czwartek 29 stycznia 2015 roku miała miejsce uroczystość wręczania medali i wyróżnień polskim policjantom. Nadinsp. Krzysztof Gajewski wraz z Panią Joelle Vachter, Zastępcą Szefa Misji, odznaczyli wszystkich policjantów XXIII rotacji JSPP medalami za służbę dla pokoju. Natomiast policjanci wyróżniający się szczególnym zaangażowaniem przy realizowaniu zadań mandatowych misji otrzymali nagrody okolicznościowe.

Wieczorem odbyło się spotkanie z policjantami XXIII rotacji JSPP. Komendant Główny Policji zaprezentował wyniki, jakie w ostatnim czasie osiągnęła polska Policja. Mówił o planach i zmianach jakie czekają funkcjonariuszy po powrocie do kraju oraz priorytetach, na które kładzie szczególny nacisk.

Źródło: BMWP KGP / mj

Powrót na górę strony