Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o liczne kradzieże samochodów zatrzymani

Data publikacji 18.02.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego leszczyńskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Wrocławia zatrzymali 7 osób, mieszkańców województwa dolnośląskiego, podejrzanych o związek z kradzieżami samochodów na terenie Polski i Niemiec. Funkcjonariusze odzyskali trzy pojazdy oraz znaczne ilości części samochodowych. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Dynamiczna akcja przeprowadzona 12 lutego we Wrocławiu skierowana w grupę złodziei samochodów była efektem wnikliwej pracy policjantów z Leszna oraz z Wrocławia. W czwartek w godzinach południowych we Wrocławiu zatrzymane zostały jednocześnie trzy osoby zamieszane w kradzieże aut z terenu Niemiec i Polski.

W chwili zatrzymania dwójka z nich poruszała się skradzionym kilka godzin wcześniej, na terenie Niemiec, samochodem marki Audi A6 wartości około 37 tys. złotych. Pojazd został zabezpieczony, trafi do rąk właściciela. Obecnie w tym zakresie trwa współpraca z policją niemiecką.

W zainteresowaniu sprawców pozostawały auta produkcji niemieckiej. Policjanci ustalili, że mężczyźni są odpowiedzialni również za kradzieże samochodów w styczniu i w lutym z parkingów osiedlowych w Lesznie. Skradzione zostały wówczas samochody marki VW Golf oraz Audi Q7 o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych.

Kryminalni z Leszna przystąpili do kolejnych zatrzymań członków grupy trudniącej się kradzieżami i paserstwem samochodów. W ich ręce wpadły kolejne cztery osoby zamieszane w przestępczy proceder.

Na terenie województwa dolnośląskiego policjanci zlokalizowali również dwie „dziuple samochodowe” usytuowane w budynkach gospodarczych. Wewnątrz znajdowały się dwa kolejne pojazdy marki VW oraz części samochodowe, wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak się okazało, pojazdy zostały skradzione na terenie Niemiec.

Łącznie siedem osób usłyszało zarzuty. Wobec dwóch zatrzymanych sąd, na wniosek Prokuratora, zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Wobec pięciu pozostałych podejrzanych Prokurator zastosował środki wolnościowe, dozór Policji oraz poręczenie majątkowe.

Do tej pory policjanci odzyskali trzy samochody pochodzące z kradzieży, jednak sprawa ma charakter rozwojowy.

Za zbywanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa grozi do 5 lat więzienia, natomiast za kradzieże z włamaniami do 10 lat.

(KWP w Poznaniu/ mw)

Powrót na górę strony