Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni członkowie grupy „Wariata” zatrzymani przez policjantów CBŚP

Data publikacji 26.02.2015

Policjanci Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych 6 osób, które podejrzane są o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez Damiana W. ps. „Wariat”. Sam szef grupy przed rokiem wpadł w ręce organów ścigania i od tego momentu przebywa w tymczasowym areszcie.

Zatrzymania są kolejnym etapem śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku. Dotychczas w tej sprawie prokurator przedstawił zarzuty karne 32 osobom, 6 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Podczas ostatniej realizacji policjanci CBŚP zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o udział w grupie przestępczej Damiana W. ps. „Wariat” oraz 2 mężczyzn, którzy byli z grupą związani. Prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił podejrzanym zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znacznymi ilościami narkotyków i substancji służących do ich wytwarzania (ponad 7 kg marihuany, 9 kg amfetaminy, 70 gramów kokainy i ponad 180 litrów BMK, służącego do wytwarzania amfetaminy). Ponadto mężczyźni usłyszeli zarzuty handlu bronią palną, nielegalnego jej posiadania, a także zarzuty pozbawienia wolności i pobicia mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie Gdańska.

Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych mężczyzn ujawnili ponad pół kilograma białego proszku, susz roślinny oraz kilkadziesiąt tabletek. Wstępne oględziny zabezpieczonych substancji wykazały, że najprawdopodobniej są to środki odurzające i substancje psychotropowe. Ujawnione substancje zostały przekazane do badania biegłym z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku.

Wobec 2 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

CBŚP Gdańsk

Grupa "Wariata" rozbita

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.87 MB)

Powrót na górę strony