Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg transgraniczny za audi

Data publikacji 11.03.2015

Wczoraj rano dyżurny wodzisławskiej komendy otrzymał informację ze wspólnego punktu kontaktowego Policji w Chotebuz, że czescy stróże prawa prowadzą pościg za kierującym samochodem marki Audi A6. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Czechach. Gdy pościg przeniósł się na teren Polski, do działań włączyli się nasi mundurowi.

Dyżurny wodzisławskiej komendy, powiadomiony o pościgu prowadzonym przez czeskich kolegów, na zjazd z autostrady A1 w Mszanie skierował mundurowych z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jak się później okazało, tam właśnie kierowca audi zjechał z autostrady i porzucił pojazd, próbując zbiec pieszo. Po krótkim pościgu został ujęty przez czeskich policjantów, a następnie przekazany w ręce wodzisławskich mundurowych. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego.

Wodzisławscy policjanci ustalili, że pojazd którym uciekał, został skradziony w Austrii. Dodatkowo śledczy podejrzewają mężczyznę o kradzież samochodu audi A3, który po podobnym pościgu w lutym br. został porzucony przy autostradzie A1.

O losie 31-latka zdecyduje teraz prokurator i sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony