Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oficer łącznikowy polskiej Policji z wizytą w Saksonii

Data publikacji 30.04.2015

28 kwietnia 2015 oficer łącznikowy polskiej Policji w Republice Federalnej Niemiec, podinsp. Wiesław Gom spotkał się w Dreźnie z drem Jorgem Michaelisem – Prezydentem Krajowego Urzędu Kryminalnego (LKA) Saksonii.

Podczas spotkania omówiono stan aktualnej współpracy między LKA Saksonii a jednostkami Policji polskiej oraz możliwości jej rozwoju i wzmocnienia. Poruszono kwestie wzajemnego zaangażowania w zwalczanie przestępczości, w tym głównie dotyczącej kradzieży samochodów, maszyn i urządzeń budowlanych oraz działania tzw. mobilnych grup przestępczych.

Pan dr Jorg Michaelis z zadowoleniem poinformował o bardzo dobrze funkcjonującej współpracy z polską Policją. Jako przykład wskazał Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. W trakcie pobytu w LKA podinsp. Wiesław Gom spotkał się także z policjantami odpowiedzialnymi za zwalczanie przestępczości samochodowej, narkotykowej oraz funkcjonariuszami odpowiedzialnymi za wymianę informacji z Policją polską. Podczas spotkania omówiono zasady dalszej współpracy  pomiędzy oficerem łącznikowym polskiej Policji a komórkami organizacyjnymi Krajowego Urzędu Kryminalnego.

Wizyta w Dreźnie odbyła się w związku z osobistym zaproszenie podinsp. Wiesława Goma przez Prezydenta LKA dra Jorga Michaelisa.

Źródło: BMWP KGP / mj

Powrót na górę strony