Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano dziuplę z samochodami bmw, odzyskano auta i części o wartości blisko pół mln zł

Data publikacji 21.05.2015

Zlikwidowana kolejna dziupla samochodowa, odzyskane 5 skradzionych na terenie Niemiec aut - cztery bmw oraz renault, a także części od kolejnych 3 skradzionych samochodów marki BMW - to efekt działań policjantów z dolnośląsko – saksońskiej grupy „NYSA” ze Zgorzelca, prowadzących m.in. działania wymierzone w przestępczość samochodową. Wartość odzyskanego mienia policjanci wstępnie oszacowali na kwotę blisko pół miliona złotych. W sprawie zatrzymano mężczyznę podejrzanego o paserstwo mienia znacznej wartości.

Policjanci z dolnośląsko – saksońskiej grupy „NYSA” ze Zgorzelca, prowadząc czynności operacyjne ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji znajdujących się na terenie miasta, mogą znajdować się kradzione auta. Podejrzenia i informacje zebrane w tej sprawie przez funkcjonariuszy, potwierdziły się.

Policjanci przeszukując posesję, w garażu znaleźli i zabezpieczyli cztery samochody marki BMW oraz Renault. Jak wynika z ustaleń, samochody te zostały skradzione na terenie Niemiec. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili również części samochodowe, które już zostały zidentyfikowane jako pochodzące z trzech innych, również skradzionych aut marki BMW.

Wartość odzyskanego mienia policjanci wstępnie oszacowali na kwotę blisko pół miliona złotych. W sprawie tej funkcjonariusze zatrzymali 50 – letniego mężczyznę, podejrzanego na chwilę obecną o paserstwo. Przypomnijmy, że paserstwo mienia znacznej wartości zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci i prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony