Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że w Niemczech uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 18.06.2015

Dzięki współpracy stołecznych kryminalnych z policjantami z Niemiec, mężczyzna ścigany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handel narkotykami, sutenerstwo i inne przestępstwa, nie uniknie odpowiedzialności. Policjanci z wydziału kryminalnego KSP ustalili, że poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i dwoma listami gończymi, 35-letni Patryk Sz., przebywa na terenie Berlina. Jego zatrzymaniem zajęli się niemieccy policjanci. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego KSP od jakiegoś czasu ustalali miejsce pobytu 35-letniego Patryka Sz. Mężczyzna był ścigany na podstawie dwóch listów gończych oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania. Śledczy zarzucają mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handel narkotykami oraz sutenerstwo. Z informacji kryminalnych wynikało, że z tych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Ponadto mężczyzna uporczywie uchylał się od płacenia alimentów.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że 35-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności opuścił kraj i przebywa na terenie Niemiec. Te informacje kryminalni przekazali kolegom z Berlina. Ci zatrzymali zaskoczonego Patryka Sz. Została już wszczęta procedura ekstradycyjna. Mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przetransportowany do Polski, gdzie odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony