Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie odzyskali kradzione audi

Data publikacji 18.06.2015

Policjanci z Posterunku Policji w Trzebielu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy poruszali się skradzionym Audi Q7 wartym blisko 70 tysięcy złotych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na trzymiesięczny areszt dla podejrzanych. Było to możliwe dzięki informacji przekazanej ze strony niemieckiej.

14 czerwca tego roku, w ramach policyjnej współpracy przygranicznej, strona niemiecka przekazała do Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku informację. Z jej treści wynikało, że w kierunku polsko-niemieckiego przejścia granicznego w miejscowości Olszyna zmierza pochodzący z kradzieży na terenie Niemiec samochód marki Audi Q7. Pojazd ten monitorowany był przez niemiecki patrol policyjny.

We wskazanym kierunku udały się patrole Policji oraz Straży Granicznej. Szybka reakcja służb była zarazem skuteczna. Tuż po przekroczeniu granicy pojazd został zatrzymany. Podróżowało w nim trzech mężczyzn w wieku od 25 do 32 lat. Zatrzymani, to dobrze znani Policji mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Wszyscy mieli już wcześniej kłopoty z prawem. Tym razem usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu. W środę /17 czerwca/ Sąd Rejonowy w Żarach aresztował wszystkich trzech mężczyzn na trzy miesiące.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

  • policjant i audi
  • zatrzymany
  • zatrzymany
  • zatrzymany
Powrót na górę strony